237779-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kalix: Byggnadsinstallationsarbeten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kv Länsman 6,Kalix. Ombyggnad kontor till 4 lägenheter.
Referensnummer: UH-2022-2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad av kontorslokal till 4 nya lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen