237808-2019 - ResultatSverige-Örebro: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till anstalterna Österåker, Täby och Storboda
Referensnummer: 2019-2174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård till anstalterna Österåker, Täby och Storboda, Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård måndag till fredag på anstalten Österåker, anstalten Täby och anstalten Storboda.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.