Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledningsstöd Lillhagsparken
Referensnummer: 18/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna avtal med en (1st) leverantör som till projektet tillhandahåller 1st projektledare och 1st projektadministratör/assistent. Aktuellt projektet är Lillhagsparken.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 79500000 Kontorshjälp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen