2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänst - Centrum för hjälpmedel
Beskrivning: Region Örebro län bjuder in anbudsgivare till upphandling avseende transporttjänst åt Centrum för hjälpmedel. Målet med upphandlingen är att upphandla en kvalitativ transporttjänst för distribution av hjälpmedel för Regionens räkning. Transporterna är indelade i två anbudsområden där ni som anbudsgivare kan välja att lämna anbud för ett anbudsområde eller för samtliga anbudsområden. Oavsett anbudsområde är transportomfånget över hela Örebro län.
Intern identifierare: 25RS1069
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60160000 Posttransport på väg, 60161000 Pakettransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000