Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nulägesanalys av cykeltrafik och cykelvägsnät
Referensnummer: 2019-003
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av metod och konsultation för genomförande av nulägesanalys (kartläggning) av Karlskoga kommuns cykelvägnät avseende dess användning och skick.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311220 Vägingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen