2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalkonsult fasadarbeten
Beskrivning: Uppdraget omfattar projektering av fasadarbeten för Konserthuset samt på optioner för stöd under genomförandet till avslutade byggnadsarbeten, upprättande av relationshandlingar samt konsulttjänster för andra förekommande uppdrag inom beställarens lokaler. Avtal kommer att tecknas med en GK vilken ansvarar för att sätta samman en grupp av underkonsulter i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Intern identifierare: 24/106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000