237934-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Städning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städ av bussar och lokaler LLT.
Referensnummer: KLF 2017/661
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet gäller Luleå lokaltrafiks behov av städning av bussar och lokaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städning av bussar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städning av Luleå lokaltrafiks bussar.
Städning av lokaler
Del nr: 2
Städning av Luleå lokaltrafiks lokaler.