2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljötekniskt stöd till saneringsentreprenad f.d. garveriet i Malung
Beskrivning: Uppdraget innebär att vara miljötekniskt stöd till beställaren och beställarens organisation under hela saneringen. Preliminärt kan arbete påbörjas senvåren 2025 och avslutas när saneringen är besiktigad och godkänd, preliminärt år 2028. Majoriteten av arbetena genomförs 2026-2027.
Intern identifierare: 24/55
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000