237989-2023 - ResultatSverige-Alingsås: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trapphusstädning i flerbostadshus
Referensnummer: 2023.012 ABAH
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett kontrakt för städning av gemensamma ytor inom bostadshus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen