237989-2025 - Resultat
Sverige – Psykiatrisk eller psykologisk vård – Öppenvårdspsykiatri
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖppenvårdspsykiatri
BeskrivningDenna upphandling avser öppenvårdspsykiatri.
Intern identifierare2024-POL000027
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs som ett förenklat förfarande. Med det menar Region Skåne ett förfarande där alla leverantörer har rätt att delta, deltagande leverantörer ska lämna anbud och den upphandlande myndigheten får förhandla med en eller flera anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling. Det är därför av stor vikt att alla krav och villkor enligt detta upphandlingsdokument uppfylls och att bästa villkor lämnas i anbudet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAdministrativa föreskrifter - Under tröskelvärde (1) (1)
BeskrivningUpphandlingen avser vård inom öppenvårdspsykiatri.
Intern identifierare-2024-POL000027
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation Sjukvårdstjänster (1)