237990-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Redovisning, revision och skattemässiga tjänster – Auktoriserad revision för de kommunala bolagen i Alvesta kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAuktoriserad revision för de kommunala bolagen i Alvesta kommun
BeskrivningUpphandlingen avser revisionstjänster åt Alvesta kommuns hel- och delägda bolag.
Intern identifierare2025-134
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000