Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal service och avhjälpande underhåll Brännare
Referensnummer: 22-0050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med ramavtalet är att anbudsgivare ska utföra servicearbete på specificerade brännarfabrikat samt ange om de har möjlighet att leverera reservdelar.
Uppdraget som helhet kommer att delas upp på flera delar/avtal då Göteborg Energi har olika behov beroende av vilket fabrikat/utrustning som behöver underhållas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50721000 Färdigställande av värmeanläggningar, 51135100 Installation av brännare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen