2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyrmaskiner- Arvika och Eda kommun
Beskrivning: Målet är att Arvika och Eda kommun med bolag kan hyra exempelvis maskiner, bodar, byggställningar när beställaren genom ett ramavtal har ett behov.
Intern identifierare: Dnr 2023-157
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 42600000 Verktygsmaskiner, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44510000 Verktyg, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000