See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Danaplatsen - Nyproduktion av bostäder
Beskrivning: Vid Säterigatan i stadsdelen Lundby på Hisingen har den nya detaljplanen vunnit laga kraft. Danaplatsen är belägen strax norr om området och omfattar en byggnad i om 175 lägenheter i 7 plan samt ca 25 parkeringsplatser i ett underliggande garage. Efter färdigställande kommer projektet att överlämnas till Bostads AB Poseidon för vidare förvaltning. Entreprenaden kommer att genomföras som en totalentreprenad till fast pris med indexreglering.
Föregående meddelande: 011643-2023
Intern identifierare: 23/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000