2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Lantmäteriet är i behov av att anskaffa ett nytt ekonomisystem on-premise.
Intern identifierare: LM2026/022667
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förhandlat förfarande i 2 steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000