238201-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Varberg: Låssmedstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2009/81/EG
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digital låssystem
Referensnummer: SN 2022/0071
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad bilaga
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521100 Lås, 44521120 Elektroniskt säkerhetslås
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Socialförvaltningen, Varbergs kommun kommer inte att upphandla låslösningar som öppnas med hjälp av mobiltelefoner.
Socialförvaltningen, Varbergs kommun kommer att teckna avtal med; Swedlock AB, organisationsnummer: 556746-5843
Benämningar av ingående delar i systemet - Digital låssystem
Fysisk digital nyckel
Nyckeluppdateringsenhet
Digitalt dubbelfunktionslås
Digital nyckelförvaringsenhet
Viktiga krav: Se bilaga