238270-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckning och tillhörande tjänster – Tidtabell- och kartproduktion 2027
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTidtabell- och kartproduktion 2027
BeskrivningLeverans av tjänst för tidtabells-och kartproduktion och distribution av tryckta tidtabeller och kartor för Västtrafik
Intern identifierare1-861-25
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79820000 Trycktjänster, 79823000 Tryckning och leverans
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingsföreskrifter Öppet förfarande
Intern identifierare1856244-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelÅberopande av annans kapacitet
BeskrivningFör Anbudsgivare som åberopar annans kapacitet (se avsnitt 1.3.4)
Intern identifierare1856245-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAlternativ 2 - inlämnande av bevis i Anbudet
BeskrivningVälj alternativ 2 om du inkommer med bevis direkt i anbudet. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare1856246-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAlternativ 1 - lämna in egenförsäkran
BeskrivningVälj alternativ 1 om du inkommer med egenförsäkran, ESPD. OBS Välj antingen alternativ 1 eller alternativ 2!
Intern identifierare1856247-3