Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Framework agreement — 120 mm practice ammunition.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen The Swedish Armed Forces has taken the decision to re-procure traning ammunition for the MBT, Strv 122.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
35331300 Granater
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej