238377-2021 - ÄndringSverige-Dorotea: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brand/Räddningsfordon Dorotea kommun
Referensnummer: UH-2021-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Dorotea kommun avser upphandla brand/räddningsfordon enligt specifikation. Upphandlingen omfattar köp och leverans av fabriksnytt fordon eller demobil, årsmodell 2018 eller nyare, enligt upphandlingsdokument.