2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil med kran
Beskrivning: Inköp av lastbil (cirka 35 ton i totalvikt) med kran till Teknik- och fritidsförvaltningen (Gata Park) i Värnamo kommun. Den nya lastbilen med kran ska ersätta befintlig. Kranlastbilen kommer att bla användas som servicefordon för park, gata och anläggning. Både materialkörning och kranhantering, samt för kransågning. Det som offereras ska vara avpassat för fordonet. Årlig service år 1 ska ingå i anbud för kranbil. Kostnad för årlig service år 2-4 ska lämnas i utvärderingen (se utvärderingsmodell). Gällande frågor & svar, mellan 23-7 besvaras inga inkomna frågor
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120742:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34142000 Kranbilar och dumprar