2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster - Glasarbeten
Beskrivning: Laholmshem AB inkl. dotterbolag och Laholms kommun avser upphandla ramavtal för successiva avrop av Hantverkstjänster - Glasarbeten. Ramavtalet avser såväl mindre reparations-, service- och löpande underhållsarbeten samt ny-, om- och tillbyggnadsentreprenader på Beställarnas samlade fastighetsbestånd. Övriga förutsättningar för uppdraget framgår av upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierare: LH 26/04
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 45441000 Glassättning, 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Hantverkstjänster - Glasarbeten
Intern identifierare: 1878528-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1878529-1