2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala röntgensensorer för Folktandvården
Beskrivning: Upphandlingen avser inköp av digitala röntgensensorer för Folktandvården i Blekinge.
Intern identifierare: RB2026-0706
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33111500 Tandröntgen
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Digitala röntgensensorer för Folktandvården