Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for information (RFI) Bevakningstjänster
Referensnummer: 21/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Innan en upphandling startar genomför RISE, Research Institutes of Sweden med dotterbolag, en analys av marknaden och därigenom skapa tydliga, transparenta och proportionerliga upphandlingsdokument genom att tillvarata branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner och därigenom skapa en bild av marknaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen