2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mediebevakning och Analys
Beskrivning: Mediebevakning inom tryckt press, etermedia, webbaserade medier samt sociala medier. Mediebevakningen syftar till att ge Sida en bild av vad som skrivs och rapporteras om myndigheten i traditionella och sociala medier.
Intern identifierare: 25/002080
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92400000 Nyhetsbyråtjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72310000 Behandling av data, 72313000 Datafångsttjänster, 72319000 Tillhandahållande av data, 79330000 Statistiktjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mediebevakning och Analys