238620-2024 - Resultat
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Förbrukningsmaterial till Lab och provtagningsmaterial
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbrukningsmaterial till Lab och provtagningsmaterial
Beskrivningförbrukningsmaterial till Laboratoriemedicin, patologen, cytologin och biobanking samt provtagningsmaterial. Exempel: kassetter, filterspetsar, provtagningsrör, kanyler, lancetter, objektglas, snittknivar mm.
Föregående meddelande532849-2023
Intern identifierareRJL 2023/1905
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141220 Kanyler, 33141411 Skalpeller och knivblad, 38430000 Detektions- och analysutrustning, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör, 38437110 Pipettspetsar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGENERELL DEL
BeskrivningUpphandling av förbrukningsmaterial till Lab och provtagningsmaterial.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGENERELL DEL (1)
BeskrivningUpphandling av förbrukningsmaterial och provtagningsmaterial till vården.