Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten Hässlehem
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ram-avtalet omfattar ombyggnad/underhåll/service på el-anläggningar inom hela Hässlehems verksamhetsområde.
Hässlehem räknar med att avropa för 2-3 MSEK årligen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45317000 Övriga elinstallationsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen