Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av data hårdvara. Upphandlingen delas i flera olika delområde och omfattar produktgrupper så som PC, skärmar, Chromebooks, AV-produkter, iOS enehter inkluderat även tillhörande tjänster.