Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Takarbeten inom papp- och duktak
Referensnummer: GNU 2022/48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för takarbeten inom papp- och duktak för kommunerna Falun och Hedemora, samt bolagen Lugnet i Falun AB, AB Hedemora bostäder och Hedemora kommunfastigheter AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 27 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen