See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Naturvårdsskötsel
Beskrivning: Ramavtal för naturvårdstjänster som syftar till att bevara och stärka kommunens biologiska mångfald och ekosystemtjänster. Arbetet inkluderar bland annat skötsel av naturområden, restaurering av livsmiljöer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110212:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90712400 Strategisk planering för hantering eller bevarande av naturresurser, 92533000 Tjänster i naturreservat