Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Brandkonsult
Referensnummer: 2021 0189
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar konsulttjänst avseende brandfrågor som brandkonsult.
Uppdrag kommer att variera i omfattning och storlek från mindre utredningsuppdrag till större projekteringsuppdrag beroende på beställarens behov och på projektens storlek och komplexitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen