238709-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Möbler
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och miljömöbler samt inredningstextilier
Referensnummer: RJL 2023/251
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
kontors och miljömöbler samt inredningstextilier för offentlig miljö
Omfattning
Uppdraget avser kontors och miljömöbler samt inredningstextilier för offentlig miljö. Uppdraget ska genomföras i den omfattning och i enlighet med de krav och villkor som anges i upphandlingsdokumenten.
Uppdragets innehåll och omfattning specificeras i upphandlingsdokumentets Kravspecifikation och i Bilaga 1 specifikation.
Avtalsperiod
Avtalet träder ikraft när det undertecknats av båda parter, dock tidigast 2023-11-01 till och med 2025-10-31.
Förlängning av avtalsperioden kan ske vid flera tillfällen. Den totala förlängningsperioden kan dock maximalt uppgå till 24 månader.
Upphandlingsvärde
Uppskattat värde för den aktuella upphandlingen är 70000000kr. Takvolym för detta ramavtal inklusive optioner är 100000000 kr.