Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av RASTEP förvaltning
Referensnummer: SSM2020-7791
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72514200 Förvaltning av dataanläggning för datasystemutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultstöd för förvaltning av systemet RASTEP.
Länk mellan ETAPP och RASTEP för att automatisera inläsning av ETAPP data till RASTEP.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 360 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72212170 Programvaruutvecklingstjänster för kontroll av överensstämmelse, 72514200 Förvaltning av dataanläggning för datasystemutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen