Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konulttjänster - Arkitekt och Byggkonstruktör
Referensnummer: UH-2021-62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vetlanda kommun, samt de kommunala bolagen Njudung Energi Vetlanda AB, Witalabostäder AB samt AB Vetlanda Industrilokaler har för avsikt att upphandla ramavtal avseende Tekniska konsulttjänster - Arkitekt och Byggkonstruktör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tekniska konsulttjänster - Arkitekt och Byggkonstruktör.
2 år med möjlighet till förlängning som är 1 + 1 år.