Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Akustik och undertaksarbeten
Referensnummer: GNU 2022/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45421146 Montering av undertak
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för att tillgodose beställarens behov av akustik- och undertaksarbeten.
Entreprenadarbetena innefattar löpande akustik- och undertaksarbeten vid tex. ombyggnader, lokalanpassningar, underhåll och reparationer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 720 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Delområde Falun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45421146 Montering av undertak, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421000 Snickeriarbeten, 45421140 Inmontering och installation av byggnadsdelar av metall utom dörrar och fönster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delområde Gagnef
Del nr: 2