238845-2024 - Resultat
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Bemanningstjänster: Socionomer
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster: Socionomer
BeskrivningBemanning av Socionomer till samtliga av Inköpssamverkans kommuner (Boxholm, Mjölby, Motala, Vadstena, Ydre och Ödeshög), i enlighet med vad som framgår i upphandlingsdokumenten samt i varje respektive avrop. Upphandlingen omfattar nedanstående områden och ska tillgodose upphandlande myndigheters behov av socionomer, vid längre eller kortare tidsperioder. Behov finns i första hand vid arbetstoppar, sjukfrånvaro eller annan frånvaro av ordinarie personal för bestämda uppdrag eller extra behov avseende en eller flera områden. Anbud kan lämnas på ett eller flera av de åtta (8) tjänsteområdena. 1. Socialsekreterare; ekonomiskt bistånd 2. Socialsekreterare; missbruk samt våld i nära relationer 3. Socialsekreterare barn och ungdom 4. Biståndshandläggare äldreomsorg 5. Biståndshandläggare socialpsykiatri och omsorg om personer med funktionsvariation (OFV) 6. Familjehemssekreterare 7. Familjerättssekreterare 8. Interimchef
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90544:Lot:1