238906-2019 - ÄndringSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MIGr nybyggnad skola och sporthall
Referensnummer: Pnr 5266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av 2 huskroppar om totalt ca 11 500 kvm BTA förbundna med gångbroar samt takterrass. Tillhörande markmiljö för skolgård.
Entreprenadform: GE