23891-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reservkraftssystem – Upphandling reservkraftverk äldreboende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling reservkraftverk äldreboende
BeskrivningUpphandling av reservkraftverk till äldreboende.
Intern identifierareTN 2025/1968
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av reservkraftverk.
Intern identifierareUpphandling reservkraftverk äldreboende