238952-2019 - PlaneringSverige-Vänersborg: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inbjudan till Produktvisning 2019-09-10 och 2019-09-12 inför kommande upphandling inom området Injektion och infusion
Referensnummer: RS 2019-02678
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till produktvisning inför upphandling inom området Injektion och infusion
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141200 Katetrar, 33141220 Kanyler, 33141310 Injektionssprutor, 33141624 Infusionsaggregat, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen