238968-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder – Förmånscyklar 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörmånscyklar 2025
BeskrivningRegion Gotland ska vara en attraktiv arbetsgivare. En viktig del är att behålla befintlig personal såväl som att attrahera nya medarbetare. En av Region Gotlands prioriteringar är att skapa ett hälsofrämjande arbete och utveckla tidiga förebyggande åtgärder. Som en del av prioriteringen upphandlar Region Gotland en koncessionsleverantör som ska erbjuda tillsvidareanställda medarbetare på Region Gotland att hyra en cykel genom bruttolöneavdrag med förmånsbeskattning under 36 månader.
Förfarandets viktigaste känneteckenÖppet förfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112854:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34430000 Cyklar