23898-2018 - ResultatSverige-Gävle: Provrörsbefruktning
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Assisterad befruktning
Referensnummer: RS 2017/1005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85111310 Provrörsbefruktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstinget har för avsikt att teckna ramavtal med en leverantör för leverans av assisterad befruktning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen