2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stödsystem för ID06
Beskrivning: Stödsystem för ID06
Intern identifierare: E2022-02649
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35123000 Identifieringsutrustning för byggplats
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Denna upphandling omfattar ett stödsystem för ID06. Stödsystemet är kravställt i standard för byggbranschen. 1) Stödsystem för ID06-hantering i byggprojekt 2) Hantering av samtlig personal på byggarbetsplatsområdet 3) Läsare för persongrindar och körgrindar – service, montage, demontage och uppkopplingskostnader 4) Applikation för anmälan av ny personal på distans 5) Statistik och uppföljning enligt gällande lagstiftning om GDPR 6) Styrning av tillträde till arbetsplatsområdet med grindöppningar 7) Applikation i telefon för öppning av t.ex. körgrindar
Intern identifierare: Stödsystem för ID06