2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dongel för realtidsmätning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose ESEMs behov av Dongel för realtidsmätning samt tillhörande tjänster. Ramavtalet kommer att ha en första avtalstid om 3 år. ESEM har därefter rätt att förlänga avtalet i ytterligare 5 år, med 1 år i taget. Maximal avtalstid är således 8 år. Avtalsstart är planerad till juni 2026.
Intern identifierare: UH 26-14
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000