239051-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Upphandling LSS Adamstorpsvägen
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling LSS Adamstorpsvägen
BeskrivningUppdraget är driftentreprenad av insatsen bostad med särskild service för vuxna enligt 9 § 9 LSS. I uppdraget ingår också att tillhandahålla basal hälso- och sjukvård enligt hälso- och sjukvårdslagen (HSL), till och med sjuksköterskenivå. Insatsen ges till vuxna som tillhör personkrets 1 enligt 1 § LSS. Även andra stödbehov utifrån funktionsnedsättningar, samsjuklighet och/eller behov av medicinska insatser kan förekomma. Gruppbostaden omfattar 6 platser och ligger på Adamstorpsvägen 1.
Förfarandets viktigaste känneteckenDet är ett öppet förfarande.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109359:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311000 Social omsorg med inkvartering