239099-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Drift, Underhåll och Service av Motordrivna Portar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrift, Underhåll och Service av Motordrivna Portar
BeskrivningUpphandlingen avser drift, service och underhåll av motordrivna portar som garageportar och ridåväggar/vikväggar, inom beställarens fastighetsbestånd. Huge Bostäder genomför denna upphandling som en samordnad upphandling där Huddinge Samhällsfastigheter och Huge Bostäder är avropsberättigade parter.
Intern identifierareHB/2024:59
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000