239163-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Container inkl. tömning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelContainer inkl. tömning
BeskrivningRamavtalet omfattar kort och långtidshyra av containrar, utkörning och hämtning av containrar och tömning av diverse avfallsfraktioner. Beställning av utkörning, hämtning och tömning sker efter avrop från beställarens personal alt. hämtning fasta veckodagar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:93830:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering, 90512000 Avfallstransport