2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter Dalsland
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Vänersborgs kommuns behov av mattransporter till daglig verksamhet, skolor, förskolor och äldreomsorg till Dalsland. Med mattransport avses lastning, distribution och lossning av kall och varm mat samt tillbehör och råvaror från produktionskök till mottagningskök. Även returtransport av tomt gods ingår.
Intern identifierare: Dnr 2024/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsmall