Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till lägenheter (möbler för hemmiljö).
Referensnummer: 3.2.1-2017-69694
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser möbler till lägenheter och lokaler (möbler för hemmiljö) som Migrationsverket hyr.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 13
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde Träsäng
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143100 Sovrumsmöbler, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I anbudsområde Träsäng ingår nedanstående produkter:
— Enkelsäng,
— Våningssäng.
Del nr: Anbudsområde Metallsäng
I anbudsområde Metallsäng ingår nedanstående produkter:
Del nr: Anbudsområde Madrasser
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143112 Madrasser
I anbudsområde Madrass ingår nedanstående produkter:
— Madrass,
— Madrassöverdrag.
Del nr: Anbudsområde: Madrasser- Avtorkningasbara
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143112 Madrasser
I anbudsområde Madrasser- Avtorkningsbara ingår nedanstående produkter:
Del nr: Anbudsområde Barnmöbler
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet
I anbudsområde Barnmöbler ingår nedanstående produkter:
— Barnsäng (Spjälsäng),
— Madrass till barnsäng,
— Spjälskydd till barnsäng,
— Barnmatstol.
Del nr: Anbudsområde Matsalsmöbler
I anbudsområde Matsalsmöbler ingår nedanstående produkter:
— Matbord,
— Lös bordsskiva till matbord (ca 1 200 x 800 mm),
— Lös bordsskiva till matbord (ca 1 800 x 800 mm),
— Matbordsstol.
Del nr: Anbudsområde Fåtölj
Ytterligare CPV-kod(er) 39113100 Fåtöljer, 39140000 Möbler för hemmet
I anbudsområde Fåtölj ingår nedanstående produkt:
— Fåtölj.
Del nr: Anbudsområde- Soffa
Ytterligare CPV-kod(er) 39113200 Soffor, 39140000 Möbler för hemmet
I anbudsområde Soffa ingår nedanstående produkt:
— Soffa- 2 sits.
Del nr: Anbudsområde Byrå
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143122 Byråar
I anbudsområde Byrå i trä ingår nedanstående produkt:
— Byrå.
Del nr: Anbudsområde Sängbord (Safebox)
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 39143123 Nattduksbord
Anbudsområde Sängbord (Safebox) ingår nedanstående produkt:
— Sängbord (Safebox).
Del nr: Anbudsområde Skärmvägg
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 44112310 Skiljeväggar
I anbudsområde Skärmvägg ingår nedanstående produkt:
— Skärmvägg.
Del nr: Anbudsområde Skrivbord
Ytterligare CPV-kod(er) 39121100 Skrivbord, 39140000 Möbler för hemmet
I anbudsområde Skrivbord ingår nedanstående produkt:
— Skrivbord.
Del nr: Anbudsområde Taklampa
Ytterligare CPV-kod(er) 39140000 Möbler för hemmet, 44115400 Taklampor
I anbudsområde Taklampa ingår nedanstående produkt:
— Taklampa.