2. Förfarande
Förfarande
Titel: Besiktning Lyft och trycksatta anordningar
Beskrivning: Upphandlingen omfattar återkommande besiktning av köparens trycksatta anordningar och lyftanordningar utifrån de intervaller som följer enligt lag. Priset ska gälla även för eventuell förstakontroll samt om/efterbesiktning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115493:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning