239218-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Tält
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
411690-AI931395 Tunneltält för sjukvård.
Referensnummer: 411690-AI931395
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39522530 Tält
II.1.4.
Kort beskrivning
Tunneltält för sjukvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39522000 Presenningar, båtsegel, segelbrädor eller flottar, markiser, jalusier, tält- och campingprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen