239221-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Kungshamn: Faktureringssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt system för elektronisk beställning och leverantörsfakturor för kommunerna Lysekil, Munkedal, Sotenäs, Strömstad och Tanum med bolag
Referensnummer: KA 2018/476
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48444100 Faktureringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna/kommunala bolag (bland annat Lysekil kommun, Munkedals kommun, Sotenäs kommun, Strömstad kommun, Tanums kommun, Tanums hamnar AB, Tanums bostäder AB, Lysekils hamn AB, Havets Hus i Lysekil AB, LEVA i Lysekil AB) som går under samlingsnamnet e-hav bjuder in dig att lämna in en ansökan till konkurrenspräglad dialog avseende nytt systemstöd för elektroniska beställningar och leverantörsfakturor.
För mer information se inbjudan med bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 72317000 Datalagring, 72318000 Dataöverföring, 72510000 Administrativa tjänster för datorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen